تبلیغات
مطالب اینترنتی - پرنده‌های همیشگی بر بام دوچرخه
 
مطالب اینترنتی
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده وبلاگ
نویسندگانپرنده‌های همیشگی بر بام دوچرخه


کودک و نوجوان > آثار نوجوانان – گفته ‌بودیم از پرنده‌های دوچرخه؟ خبرنگارهای افتخاری و نوجوان‌های قدیمی که بزرگ شده‌اند و از بام دوچرخه پرواز کرده‌اند، هر کدام پی کاری. بعضی‌ها هم مانده‌اند همین نزدیکی و هم‌سایه و هم‌کار دوچرخه شده‌اند.

پرنده‌های دوچرخه در این‌جا و آن‌جای ایران و جهان پرواز می‌كنند؛ دانشگاه رفته‌اند، ازدواج كرده‌اند، مادر یا پدر شده‌اند، شغل‌ و مسئولیت‌ دارند… اما هنوز و همیشه خبرنگار افتخاری نوجوان دوچرخه‌اند؛ یك دوچرخه‌ای همیشگی.

در این مطلب عكس‌هاى مهناز و شراره را می‌بینید كه در صفحه‌ى اینستاگرامشان برای دوچرخه منتشر كرده‌اند. هم‌چنین تبریك‌های گروهی از دوچرخه‌ای‌های قدیمی را می‌خوانید.

دوچرخه شماره ۹۱۲

پیراهن دوچرخه‌ای هدیه‌ی بهادر امیری

ناهید زمانی: تولدت مبارك دوچرخه‌جانم، مگه یادم می‌ره اولین شماره‌ات رو؟ پنج‌شنبه‌هات و دوچرخه‌طلایی‌ات؟

مریم ایازی: ما چه خوش‌بخت بودیم كه این مسیر رو با شماها ركاب زدیم. ممنون عزیز‌جان كه همیشه هم‌پای نوجوونی‌هامون بودین. یه نوجوون این‌شكلی‌ در گردش ایام!

سپیده الوندی: دوچرخه پاسخ چشم‌به‌راهی یك هفته‌ی تمام نوجوانی ما بود… ما نوجوانی قشنگی داشتیم، پر از شور، پر از كلمه، پر از رنگ، پر از امید…

از همان شماره‌های اولش دل بستم به چرخ‌هایی كه یك هفته ركاب می‌زد تا به خانه‌ی ما برسد… به لحظه‌هایی كه تمام بدنم از اضطراب و شوق می‌لرزید تا اسمم را در میان «ای نامه‌ای كه می‌روی به سویش» ببینم… یا این‌كه ذوق‌مرگ شوم لحظه‌هایی را كه شعرم روی صفحه‌ی اول چاپ شود…

دوچرخه ما را بزرگ كرد، به ما دوست‌هایی داد كه هنوز بعد از بیش از یك‌دهه، همه با هم هستیم و دلمان برای هم می‌تپد… 17سالگی‌ات مانا باد دوچرخه‌ی دوست‌داشتنی ما و همراه كشف و شهودهای دوران ناپختگی. نوجوان بمانی همیشه…

محمدمهدی اسماعیل‌نتاج: تولدت مبارك عشق‌جان!‌ دوچرخه‌مون دیگه كم‌كم داره از نوجوونی درمی‌آد. دیگه داره بزرگ می‌شه. مثل خودم كه نوجوونی‌ترین لحظاتم رو با دوچرخه‌جان گذروندم. اگه بدونید چه‌قدر دلم واسه‌ دوچرخه‌جانم تنگ شده!

سمیرا محمدزمانی: چه پنج‌شنبه‌هایی كه به ذوق دوچرخه طی كردم! چه روزهایی بود روزهای نوجوانی من كه با دوچرخه گذشت و حالا دوچرخه آخرین سال نوجوانی‌اش رو طی می‌كنه. باورم نمی‌شه 17سال گذشت. من هنوز خودم رو 14ساله می‌دونم!

فرشته شریعتی: تولدش مبارك باشه. همشیه عزیز دل ما می‌مونه.

مجتبی ناطقی: چه‌قدر خوشحالم كه رفیق 9 ساله‌اش هستم. چند سال رفیق دور و چندسالی رفیق نزدیك. تولدش مبارك!

مهتاب قبادی: بخش بزرگی از خاطرات خوبم برمی‌گرده به دوچرخه و ذوق و شوق چاپ شدن شعر و داستان‌هایی كه می‌فرستادم و اون پنج‌شنبه‌هایی كه با هیجان روزنامه رو باز می‌كردم…

سحر نواندیش: هنوزم وقتی دوچرخه رو می‌بینم، چشم‌هام برق می‌زنه. روزهای نوجوونی من به لطف شماها رنگین شد.

مهدیار دلكش: و من چه‌قدر بهش مدیونم.

فرناز میرحسینی: و همه‌ی این سال‌ها ما چه‌قدر خوشبخت بودیم كه با دوچرخه ركاب زدیم.

و ممنون از شما كه دوچرخه به دوستی‌تان دلگرم است:

امید ادب‌نژاد، شقایق اعظمی، بهمن ایلاتی، علی باجلان، مهسا بهرنگ، زیبا شیرازی، الهه صابر، انیس علی‌چی، افسانه علیرضایی، پرنیان فلاحی، سهیلا كاویانی، طیبه كرانی، مهسا كردزنگنه، مائده محتشمی‌نژاد،‌ مریم محمدزمانی، سارا مرادی، مهشاد معینی، دنیا مقصودلو، نگار یاریان، عارفه میریوسفی و…

دوچرخه شماره ۹۱۲

مهناز محمدی: آن‌موقع‌ها كه مجله‌های كوچكی درست می‌كردم و به پدرم می‌فروختم، ‌تمام هدفم خوشحال‌كردن او و گرفتن پولی بود كه او با خوشحالی به من تقدیم می‌كرد. آن‌‌موقع‌ها اگر پیدایش نمی‌كردم، نمی‌دانم كه الآن كجا می‌توانستم باشم.

شاید علاقه‌ای به نوشتن داشتم و روزگار مرا درگیر خودش می‌كرد و فراموشش می‌كردم. مثل خیلی‌ها كه یك زمانی خوب ساز می‌زدند، خوب می‌خواندند یا… و یك روزی به خودشان آمده‌اند كه علاقه‌شان برایشان خاطره‌ای حسرت‌بار شده.

من از دوچرخه حرف می‌زنم و تمام كسانی كه مرا می‌شناسند می‌دانند كه چه افتخاری می‌كنم وقتی اسمش را می‌آورم. دوچرخه‌ی ما 17ساله شده و كاش 170ساله شود. من برای همه‌ی بچه‌های دنیا یك دوچرخه آرزو می‌كنم.

#دوچرخه

  • سرای زیبای نوجوانی‌ام

سلام دوچرخه‌جان!

امیدوارم این پیام را با همان حس عمیقی که اکنون دارم، دریافت کنی؛ با شور و حال نوجوانی‌هایم. همیشه آرزو داشتم برای دوچرخه پیام بدهم یا در مسابقاتش شرکت کنم و روزی اسمم را در برگه‌های ترد و نازکش ببینم، اما هرگز این اتفاق برایم پیش نیامد! حالا اولین پیغام مرا دریافت می‌کنی. اگرچه که خیلی دیر شده است!

دوچرخه‌ی نازنین، 17سالگی‌ات مبارک. اگرچه آخرین سال نوجوانی‌ات هست، برای بچه‌هایی که پنج‌شنبه‌ها و گاهی تمام هفته‌شان به خواندن دوچرخه و عشق‌کردن در دنیای رنگینش می‌گذشت، همیشه نوجوانِ شاد و شیطان باقی خواهی ماند.

می‌خواهم هزاران‌بار از شما تشکر کنم. آخر همه‌جا رسم است که دیگران به کسی که تولدش است هدیه می‌دهند، اما تو لطف کردی و امسال به مناسبت تولدت در كانال تلگرام دوچرخه، اولین شماره‌ی دوچرخه را به ما هدیه دادی. نمی‌دانم چه‌طور خوشحالی و حس نوستالژیکم را از خواندن اولین شماره‌ی دوچرخه توصیف کنم!

دی‌ماه 79، کلاس اول ابتدایی بودم و با دیدن این تاریخ یاد آن‌روزهای سرد و برفی زمستانی افتادم که برای اولین‌بار می‌بایست به مدرسه می‌رفتم و خواب‌های شیرین صبح‌گاهی و بازی با خواهر‌کوچکم را از دست می‌دادم.

خوب یادم هست وقتی در دلهره‌ی کنکور و تست و آزمون‌های پیاپی بودم و تولد 18 سالگی‌ام را جشن می‌گرفتم، این فکر مرا سخت دلگیر می‌کرد که از جمع صمیمی دوچرخه‌ای‌ها خارج می‌شوم.

راستی دوچرخه‌ی عزیز!

بگذار از این خواننده‌ی قدیمی بگویم که اولین نشریه‌ی دوچرخه را وقتی خواند که حدود هشت‌سال داشت. حالا کارشناس مامایی هستم. گاهی به مدارس می‌روم و چه‌قدر دیدنِ این جماعتِ کودک و نوجوان مرا به وجد می‌آورد. مرا وصل مى‌كند به‌دنیای شیرین نوجوانی.

اکنون مشغول گذراندن دوره‌های آموزش مقدماتی نویسندگی هستم، چون فکر می‌کنم نوشتن مرا از قید زمان و مکان رها می‌کند و می‌توانم پرواز کنم و بروم «به هر آن کجا که باشد به جز این سرا سرایم…»، از جمله سرای زیبای نوجوانی‌ام.

فریبا قصرانی

دوچرخه شماره ۹۱۲

شراره داودی: خبرنگاری را از تو دارم.

#دوچرخه #هفته_نامه_دوچرخه #17_سالگی #96لینک منبع

مطلب پرنده‌های همیشگی بر بام دوچرخه در سایت مفیدستان.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 08:43 ق.ظ
new ed treatments http://viagralim.us new ed treatments !
I am really inspired along with your writing skills and also with the format for your weblog. Is that this a paid topic or did you customize it your self? Anyway stay up the excellent quality writing, it is rare to peer a great weblog like this one these days..
پنجشنبه 10 اسفند 1396 08:25 ب.ظ
تخفیف ویژه 10 هزار تومنی ریحون!
هم اکنون برای اصفهان و تهران!
غذا رو سفارش بدید و 10 هزار تومن تخفیف بگیرید!
برای هر کسی که از لینک شما کد تخفیف رو بگیره هم 10 هزار تومن به حساب شما افزوده میشه!
برای گرفتن تخفیف 10 هزار تومنی مراحل زیر رو انجام بدید:
اول لینک رو باز کنید و کد تخفیف رو کپی یا یادداشت کنید
بعدش برید به صفحه اصلی سایت ریحون reyhoon.com و نرم افزار رو دریافت کنید (با گوشی برید و باید برنامه بازار رو داشته باشید)
بعد از نصب نرم افزار ثبت نام کنید (20 ثانیه طول میکشه نهایت!)
موقع سفارش غذا کد تخفیف رو بزنید تا 10 هزار تومن از هزینه غذا کم بشه.
مثلا 20 هزار تومن غذا سفارش بدید فقط 10هزار تومن پرداخت میکنید.
راستی در ماه مبارک رمضان برای مسافران و معذورین شرعی قبل و بعد از افطار باز است.
سوالی داشتید ایمیل بزنید
موفق باشی!

یکشنبه 6 اسفند 1396 10:20 ق.ظ
سلام عزیز انتظار زیادی ازتون ندارم فقط دلم میخواد بهم سر بزنید و نطرتون را بگین و با هم تبادل لینک داشته باشیم منتظرم گلم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :